Jesteśmy jednym z największych prywatnych
        dostawców soli drogowej w Polsce

SÓL DROGOWA  
TRANSPORT  
PRZEŁADUNKI  


     

          

Chlorek wapnia


Proponujemy także techniczny chlorek wapnia CaCl2 – jako bardzo higroskopijny skutecznie pochłania wilgoć. Rozpuszczaniu bezwodnego chlorku wapnia w wodzie towarzyszy wydzielanie dużych ilości ciepła i dlatego jest tak skuteczny przy rozpuszczaniu lodu i śniegu.
  Opakowania:
  • big-bagi 1000 kg
  • worki 25 kg
  Zastosowanie:
   W okresie zimowym chlorek wapnia służy do odladzania jezdni i chodników, jest niejako uzupełnieniem soli drogowej stosowanym przy dużo niższych temperaturach.
   Służy również do osuszania gazów (bezwodny); dodatek do betonów (przeciwmrozowy i przyśpieszający schnięcie) W oczyszczalniach ścieków służy m.in. do neutralizacji fosforanów; środek zabezpieczający nieutwardzone drogi przed nadmiernym pyleniem; środek zabezpieczający węgiel i rudy przed zamarzaniem, np. na hałdach czy środkach transportu.
   Środek do wykańczania tkanin bawełnianych nadający im niepalność; składnik roztworów oziębiających oraz mieszanin gaśniczych; składnik klejów i cementów; koagulant przy produkcji gumy i kauczuku syntetycznego.
   Surowiec do przygotowywania oprysków przeciwbakteryjnych w sadownictwie oraz jako środek konserwujący, przedłużający świeżość owoców i warzyw; jako środek wiążący pyły węglowe, czyli zapobiegający wybuchom w kopalniach węgla
  Podstawowe właściwości fizyko-chemiczne:
  • CaCl2: 77 – 80 %
  • Wygląd: płatki, proszek, granulki
  • Zapach: brak
  • Ph: 8-9
  • Rozpuszczalny w wodzie
 
P.H.U.P. GER-POL A.Będkowski J.Będkowska Spółka Jawna; ul. Toszecka 101; 44-100 Gliwice
Biuro Handlowe: P.H.U.P. GER-POL; ul. Dehnelów 2; 41-250 Czeladź; Tel.: (+48 32) 265 43 50; biuro@gerpol.com.pl
NIP 654-00-07-517 - Regon 271973586 - KRS 0000040069

Polityka prywatności
 
Jesteśmy przedstawicielem KGHM METRACO i SOLTRADE GMBH